Περιφρούρηση.
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.
Περιφρούρηση.

Το Φόρουμ των ενεργών πολιτών.
 
ΦόρουμΦόρουμ  ΕικονοθήκηΕικονοθήκη  Latest imagesLatest images  ΑναζήτησηΑναζήτηση  ΕγγραφήΕγγραφή  Σύνδεση  

 

 Για τον Θοδωρή...

Πήγαινε κάτω 
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
Nyxteridas
Admin
Nyxteridas


Αριθμός μηνυμάτων : 792
Ημερομηνία εγγραφής : 11/04/2009
Ηλικία : 40
Τόπος : Θεσ/νίκη-Αθηνα

Για τον Θοδωρή... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Για τον Θοδωρή...   Για τον Θοδωρή... EmptyΚυρ Απρ 19, 2009 1:00 am

Το εάν τιμάω την πένα που κρατώ στο χέρι είναι κάτι που θα φανεί σήμερα, αφού πρέπει μαζί με τις λέξεις να σου δώσω και την ψυχή μου. Φίλε μου. Ο δικός σου ο πόνος θα ήτανε τιμή να είναι και δικός μου. Είναι τιμή μου να σου συμπαρασταθώ και να σου σταθώ ως φίλος στον αγώνα σου για αξιοπρέπεια και για δικαιοσύνη. Είναι το γεγονός ότι εκπροσωπείς όσα πιστεύω και για όσα δεν είχα την τιμή να αγωνιστώ ως σήμερα. Είναι ο πόλεμος που είναι ανοιχτός -χιλιάδες χρόνια μέχρι σήμερα- με την αδικία, και είναι η ανάγκη μας για ένα καλύτερο αύριο. Δεν είσαι μόνος σου, και την ζωή σου θα την ακολουθήσω με την δική μου. Μπορεί μια ζωή ακόμα χαμένη να μην τους ταρακουνήσει, αλλά θα είναι ότι πιο σημαντικό έχω κάνει μέχρι σήμερα, αφού για πρώτη φορά θα έχω την τιμή να σταθώ στο πλευρό ενός ανθρώπου, που πολεμάει την αδικία μέχρι την στερνή του ανάσα.
Αγαπώ την ζωή μα δεν φοβάμαι... Ο σκοπός είναι ιερός και είμαι σίγουρος ότι η δύναμή σου θα ξεπεράσει τα εμπόδια... και θα τους λυγίσει.
Όσο σκοτεινός κι αν είναι ο δρόμος, πάντα βρίσκουμε λίγο φως. Όσο κι αν είμαστε θνητοί, πάντα θα κουβαλάμε λίγη αθανασία στα χέρια μας.
Ξέρω ότι ο δρόμος ο δικός σου μοιάζει ένας σκοτεινός μονόδρομος κι αυτοί που βάλθηκαν να φάνε το δικό σου το ψωμί, μοιάζουν με θηρία ανήμερα... σκληροί κι αναίσθητοι σαν τις πέτρες. Αλλά θα ήθελα να θυμάσαι ότι η ψυχή σου έχει φως για να φέγγει τον δρόμο όλων μας κι η φωνή σου αντηχεί τόσο δυνατά, που μπορεί να ραγίσει και τις πιο σκληρές πέτρες.
Το δικαίωμα σου στην ζωή θα το υπερασπιστώ με ολες μου τις δυνάμεις και την αδικία θα την πολεμήσω για εσένα... και στο τέλος η μάχη θα κερδηθεί...
Η ΑΔΙΚΙΑ ΔΕΝ ΘΑ ΠΕΡΑΣΕΙ... και θα είσαι εδώ για να το δεις, φίλε μου.
Με σεβασμό,
Χρήστος
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.papatrexasnews.blogspot.com
 
Για τον Θοδωρή...
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Περιφρούρηση. :: Ενημέρωση Πολιτών :: Βιβλίο Υποστήριξης.-
Μετάβαση σε: